عینک ری بن با طراحی شخصی


ری‌بن را می‌توان یکی از قدیمی ترین و با کیفیت ترین برند های عینک  آقتابی و طبی محسوب کرد . ری بن سازنده و طراح عینک‌های آفتابی در سال 1936 توسط بش و لمب* در امریکا تاسیس شد. هدف اصلی ساخت این عینک ها برای استفاده در نیروی هوایی امریکا بود در سال 1999 کارخانه ری بن به ارزش ۶۴۰ میلیون دلار، به کمپانی لگزتیکا* ایتالیا فروخته شد. چندی پیش از تاسیس ری بن ، ستوان جان ای مکردی* (خلبان امریکایی) از جنگ هوای برگشته بود. او در حالی که در مورد جنگ صحبت میکردگفت که تابش نور آفتاب به طور پیاپی ، به چشم هایش آسیب وارد کرده است. به همین دلیل با بش ولمب تماس گرفت و با آنها در مورد طراحی عینک آفتابی ای که از چشم محافظت کند و دید خوبی نیز داشته باشد صحبت کرد. در 7 می ماه سال 1937 ، عینک ری بن اویاتور* تحت امتیاز بش و لمب رو نمایی شد. این مدل ضد تابش نور با قابی به وزن 150 گرم و با بدنه ای اندود شده از طلا ، دارای لنزی سبز رنگ از جنس شیشه ی معدنی که خاصیت ضد اشعه های مادون قرمز و فرابنفش بود ، معرفی شد. این عینک ها بلافاصله در نیروی هوایی ایالات متحده به تصویب رسید.سپاهیان ، نیازمند عینکی بودند که چشم سربازان را هنگام انجام عملیات، در مقابل اشعه های مضر حفظ کند. اوج معروف شدن این مدل زمانی بود که در جنگ جهانی دوم ، ژنرال مک آرتور* بر یکی از سواحل فیلیپین ، فرودی اضطراری داشت که عکاسان ، تصاویر و عکس های بسیاری از ژنرال به همراه عینک گرفتند. عینک ها به سرعت به خارج از نیروی هوایی راه یافتند و علت اصلی آن به خاطر جنگ های بسیار بود. همچنین از آنها در فیلم ها و نمایش های تلوزیونی نیز استفاده میشد. در سال 1952 ، ری بن با معرفی مدل دوم خود به نام ویفارر* انقلابی در صنعت عینک به وجود آورد. این مدل با بدنه ای پلاستیکی و جذاب ، بسیار مشهور شد. در سال 1962، ری بن اقدام به تولید عینک با لنز های ضد ضربه کرد که در زمان خودش، انقلابی بزرگ بود.. ری بن هنوز هم جزو بهترین طراحان ، در صنعت عینک سازی در سطح جهان است.

در دهه نود میلادی، با تغییر جریان بازار و افزایش محبوبیت محصولات شرکت‌های دیگر مانند “اوکلی”، ری بن با کاهش فروش مواجه شد. این شرکت با به روز کردن فریم‌های خود سعی در کسب جایگاه گذشته داشت، اما به توفیق چندانی دست نیافت. در سال 1999، برند ری بن به گروه ایتالیایی “لوکسوتیکا” فروخته شد که برندهای دیگری مانند اوکلی و آرنت را نیز در اختیار داشت.

هم اکنون شرکت لوکسوتیکا تولید کننده و مالک برندهای بزرگ و اصلی بازار عینک از جمله بولگاری، آرمانی، بِربِری، شنل، دولچه گابانا، پرادا، وَلنتینو، ورساچه و... می باشد.

مارکاترند این امکان را محیا کرده است که عینک ریبن مورد نظرتان را بصورت سفارشی از سایت اصلی ریبن با نوشته ها و طراحی شخصی خودتان سفارش دهید.